چه بازی های موبایلی در کدام استان ها بیشتر هوادار دارد؟

تهران- خبرنگاران- کافه بازار هر فصل، اطلاعات جالبی از بازیهای مورد توجه کاربران خود منتشر می نماید، براساس اطلاعات منشتره در آخرین گزارش، یزدی ها دنبال به بازی های هیجان انگیزند و شمالی ها بیشتر بازی های آموزشی را دنبال می نمایند.

چه بازی های موبایلی در کدام استان ها بیشتر هوادار دارد؟

به گزارش چهارشنبه خبرنگار خبرنگاران، بر اساس گزارش فصلی کافه بازار از کاربرانش که امروز 11 اردیبهشت منتشر شده، 65 درصد کاربران اندرویدی ایران دست کم یک بازی روی گوشی موبایل خود دارند.

بازی کردن روی گوشی آن قدری لذت دارد که 65 درصد مردم ایران را وادار به نصب حداقل یک بازی روی گوشی موبایل نموده است. در این گزارش که در خصوص میزان استقبال مردم استان های مختلف از بازی های موجود در کافه بازاراست، می بینیم 40 میلیون ایرانی چه بازی هایی را نصب نموده اند.

بازی موبایل از آن سرگرمی هایی است که نه سن و سال می شناسد، نه نژاد و محل زندگی. گزارش کافه بازار که امروز منتشر شده، نشان می دهد 65 درصد کاربران حداقل یک بازی از کافه بازار دانلود نموده اند. 6.5 درصد مردم بیشتر از 10 بازی روی گوشی موبایل خود نصب نموده اند.

بر اساس این گزارش 24 میلیون کاربر ایرانی روی گوشی خود بازی نصب نموده اند و در بین همه بازی ها، آمیرزا با بیشتر از سه میلیون نصب فعال، بیشترین هوادار را در بین کاربران دارد. طوری که حدود 15 درصد کاربران کافه بازاراین بازی را نصب نموده اند.

** یزدی ها، گیمر های بی رقیب موبایل

حدود 69.1 درصد کاربران یزدی اپلیکیشن بازار حداقل یک بازی روی گوشی خود نصب نموده اند. البته میانگین کشور هم آن چنان کم نیست. گزارش های کافه بازار نشان می دهد 65.3 درصد کاربران کافه بازارحداقل یک بازی روی گوشی موبایلشان نصب نموده اند.

در طرف مقابل، ایلامی ها از همه کمتر روی موبایلشان بازی نصب می نمایند. طوری که کمترین تعداد نصب بازی به این استان تعلق دارد و 62.8 درصد کاربران ایلامی روی موبایل خود حداقل یک بازی نصب نموده اند.

گزارش کافه بازارنشان می دهد 6.5 درصد کاربران کافه بازاربیشتر از 10 بازی روی گوشی خود نصب نموده اند، این تعداد در استان یزد 8.6 درصد و در ایلام به عنوان کمترین تعداد نصب بازی 5.6 درصد است.

** گیمرهای حرفه ای در بوشهر

با اینکه یزدی ها از همه بیشتر روی گوشی خود بازی نصب می نمایند اما گیمر های حرفه ای که بیشتر از 50 بازی روی موبایلشان نصب نموده اند در بوشهر بیشتر از بقیه استان ها سر و کله شان پیدا می گردد.

گزارش کافه بازارنشان می دهد 0.6 درصد کاربران بوشهری بیشتر از 50 بازی روی گوشی موبایل خود نصب نموده اند. این رقم در کشور میانگین 0.3 درصد است و از همه کمتر به استان خراسان رضوی مربوط می گردد که در آن تنها 0.1 درصد کاربران، 50 بازی روی موبایلشان نصب نموده اند.

** بازی های ایرانی، بازی های خارجی

فرقی نمی نماید بازی ایرانی باشد یا خارجی، به هر صورت گزارش کافه بازار نشان می دهد حدود 24 میلیون کاربر کافه بازار روی گوشی موبایل خود بازی نصب نموده اند. از این تعداد شش میلیون نفر تنها به بازی های خارجی علاقه دارند و صرفا بازی خارجی روی گوشی خود نصب می نمایند و شش میلیون نفر دیگر به جز بازی ایرانی سراغ هیچ بازی دیگری نمی روند. در این بین 14 میلیون کاربر دیگر که از کافه بازار بازی دانلود نموده اند، ایرانی یا خارجی بودن بازی ها هیچ فرقی برایشان ندارد و هر دو نوع بازی را روی گوشی خود نصب نموده اند.

** آمیرزا؛ سلطان بازی های موبایلی

بازی ایرانی آمیرزا بیشترین تعداد نصب از کافه بازار را به خود اختصاص داده است. گزارش های کافه بازار نشان می دهد این بازی در صدر پرمخاطب ترین بازی های موجود در کافه بازار است و بعد از آن Clash of Clans و Swipe Brick Breaker قرار دارند. بیش از سه میلیون نفر از کاربران کافه بازار بازی آمیرزا را روی گوشی خود نصب نموده اند.

در توضیحات آن آمده که آمیرزا یک بازی سرگرم نماینده در سبک کلمات است که شما را به چالشی بزرگ و شیرین دعوت می نماید. هدف بازی پیدا کردن کلمات مورد نظر از بین حروف به هم ریخته است. در این بین شما باید هوش و ذکاوت خود را در بین بزرگان و میرزا های عرصه کلمات محک بزنید و اعتبار خود را افزایش دهید. از میرزا دلاک مشتمالیان گرفته تا میرزا عالم خردمند، همه و همه رقیبان سرسختی برای شما خواهند بود.

این بازی بیش از 800 مرحله متفاوت با ده ها شخصیت بامزه ایرانی دارد. گزارش کافه بازارنشان می دهد حدود 14.9 درصد کاربران کافه بازار بازی آمیرزا را روی گوشی خود نصب نموده اند. در این بین اصفهانی ها علاقه بیشتری به آمیرزا نشان داده اند و 18.3 درصد کاربران اصفهانی کافه بازار این بازی را نصب نموده اند. در طرف مقابل سیستانی ها از همه کمتر از این بازی خوششان می آید. چراکه تنها 10.8 درصد کاربران استان سیستان و بلوچستان بازی آمیرزا را دانلود و نصب نموده اند.

دهکده خود را بسازید، قبیله تشکیل دهید و با میلیون ها بازیکن سراسر دنیا بازی کنید و آن ها را شکست دهید. گزارش کافه بازارنشان می دهد بعد از آمیرزا، بازی Clash of Clans بیشترین مخاطب را در بین کاربران کافه بازاربه خود اختصاص داده. طوری که حدود 8.9 درصد کاربران این بازی را روی گوشی موبایل خود نصب نموده اند. مردم سیستان و بلوچستان بیشترین علاقه را به بازی Clash of Clans نشان داده اند. طوری که حدود 13.5 درصد کاربران این استان این بازی را از کافه بازار دانلود و نصب نموده اند. در طرف مقابل مازندرانی ها رابطه خوبی با این بازی ندارند و تنها 7.1 درصد آن ها سراغ نصب این بازی رفته اند. آمار ها نشان می دهد بیش از دو میلیون کاربر کافه بازار این بازی را دنبال می نمایند.

**بازی ساده ای که معتادت می نماید

Swipe Brick Breaker را حتما دیده اید. حتی اگر آن را نصب هم ننموده باشید، بالاخره در تاکسی، اتوبوس و مترو یک نفر پیدا می گردد که مشغول شکستن آجر ها باشد. اکنون بیش از دو میلیون کاربر کافه بازار بازی Swipe Brick Breaker را روی گوشی خود نصب نموده اند تا این بازی روی گوشی 7.3 درصد کاربران کل کشور نصب شده و در مقام سوم پرهوادارترین بازی کافه بازار قرار بگیرد.

گزارش کافه بازار نشان می دهد اردبیلی ها بیشترین علاقه را به شکستن آجر دارند. چراکه حدود 13.8 درصد کاربران اردبیلی کافه بازاراین بازی را دانلود و نصب نموده اند. در طرف مقابل بوشهری ها زیاد از این بازی خوششان نیامده و تنها 1.8 درصد کاربران بوشهری سراغ این بازی رفته اند.

** یزدی ها دنبال هیجان، شمالی ها دنبال یاد دریافت

دسته بندی های مختلف بازی ها در کافه بازار، هر کدام در جذب مردم یک استان پیروز بوده اند. در این بین نتیجه آمار های کافه بازار جالب به نظر می رسد. طوری که استان های شمالی بیشتر از بقیه اهل بازی های آموختنی هستند. طوری که هوادار های بازی های دسته کلمات و دانستی ها از همه بیشتر در استان مازنداران زندگی می نمایند.

از طرف دیگر مردم گلستان بیشترین اقبال را به بازی های آموزشی نشان داده اند. گیلانی ها حتی موقع بازی کردن هم به ورزش فکر می نمایند. برای همین بیشترین تعداد نصب بازی های دسته ورزشی به استان گیلان اختصاص دارد. گزارش های کافه بازار نشان می دهد یزدی ها بیشتر از بقیه اهل هیجان در بازی هستند. طوری که بیشترین تعداد نصب بازی های اکشن، معمایی و امتیازی به استان یزد اختصاص دارد.

کاربران سیستان و بلوچستان خودشان را در بین هوادار های اصلی سه دسته استراتژی، رانندگی و شبیه سازی کافه بازارقرار داده اند. طوری که بیشترین تعداد کاربران این دسته از بازی ها در استان سیستان و بلوچستان زندگی می نمایند.

کاربران اردبیلی کافه بازاربیشترین علاقه را در بین مردم دیگر استان ها به بازی های تفننی نشان داده اند. همچنین گزارش کافه بازارنشان می دهد دسته های ماجرایی و خانوادگی بیشترین هوادارشان را در استان خراسان رضوی پیدا نموده اند.

علمی 9207** 1055

منبع: ایرنا

به "چه بازی های موبایلی در کدام استان ها بیشتر هوادار دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چه بازی های موبایلی در کدام استان ها بیشتر هوادار دارد؟"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید