چراغ سبز برانکو به فدراسیون فوتبال

به اعتقاد بسیاری از اهالی فوتبال احتمالا فدراسیون فوتبال تا خاتمه فصل صبر می نماید و سپس با خاتمه لیگ، برانکو را به عنوان سرمربی تیم ملی معرفی می نماید.

چراغ سبز برانکو به فدراسیون فوتبال

به گزارش ، برانکو ایوانکوویچ چه بخواهد و چه نخواهد یکی از گزینه های جانشینی کارلوس کی روش و حضور روی نیمکت تیم ملی است. به اعتقاد بسیاری از اهالی فوتبال احتمالا فدراسیون فوتبال تا انتها فصل صبر می نماید و سپس با انتها لیگ، برانکو را به عنوان سرمربی تیم ملی معرفی می نماید. این آخرین بحثی بود که به وجود آمد و البته واکنش برانکو را به همراه داشت.

ایوانکوویچ در گفت وگویی وقتی با پرسشی در این باره روبه رو شد، گفت: من هم مثل شما این اخبار را می شنوم و اصلا هم برایم عجیب نیست. کاملا طبیعی است که من گزینه فدراسیون باشم و مردم در این خصوص صحبت نمایند چراکه من پیروز ترین مربی سال های اخیر فوتبال ایرانم. وقتی یک مربی در 3 لیگ مختلف قهرمان می گردد، 2 بار به جام جهانی می رود و به فینال لیگ قهرمانان آسیا می رسد طبیعی است که در بین گزینه ها باشد. من یک سال دیگر با فدراسیون قرارداد دارم، اما نمی دانم در آینده چه اتفاقی می افتد.

برانکو در ادامه این گفت وگوی کوتاه در پاسخ به این سوال که خودش چقدر برای حضور در تیم ملی تمایل دارد، گفت: در ابتدا باید بگویم که فعلا به عنوان سرمربی پرسپولیس به چیزی جز پیروزیت تیمم فکر نمی کنم، اما این را هم باید بگویم که من به عنوان یک مربی حرفه ای آماده هر تغییری هستم. معنی این جمله چراغ سبز برانکو برای حضور در تیم ملی است؛ چراغ سبزی که از این واضح تر نمی توانست نشان داده گردد. اما سوال اینجاست که چرا برانکو علاقه مند است به تیم ملی برود و چرا تیم ملی گزینه مناسبی برای سرمربی پرسپولیس است؟

هرچند که هنوز هیچ کس نمی تواند با قاطعیت سرمربی آینده تیم ملی را معرفی کند، اما واکنش برانکو به مهمترین خبر این روز های تیم ملی نشان می دهد که در حال حاضر او اصلی ترین و نزدیکترین فرد به نیمکت تیم ملی است به خصوص این که او به اندازه کافی برای حضور در تیم ملی انگیزه و دلیل دارد.

اول این که حضور احتمالی برانکو در تیم ملی معامله پرسودی برای ایوانکوویچ است و مبلغ قراردادش به عنوان سرمربی تیم ملی طبیعتا بیشتر از قراردادی است که با پرسپولیس دارد. از سوی دیگر برانکو به تازگی وارد 65 سالگی شده و مسلما حضور در عرصه ملی برای او گزینه بسیار مناسب تری خواهد بود. او به خوبی می داند که فشار کار در عرصه باشگاهی به مراتب بیشتر از عرصه ملی است و با حضور در تیم ملی روز های مرخصی نیز افزایش می یابد.

از همه این ها که بگذریم اختلاف برانکو و کی روش خودش به خودی خود می تواند انگیزه خوبی برای حضور سرمربی پرسپولیس در تیم ملی باشد چراکه برانکو در صورت پیروزیت احتمالی با تیم ملی می تواند خود را برنده جنگ قدیمی فوتبال ایران بداند و به نوعی مچ کی روش را بخواباند. به هر حال همه این دلایل در کنار پیروزیت های برانکو در فوتبال ایران و شناخت متقابلی که بین او و فدراسیون وجود دارد می تواند مهر تاییدی باشد بر شایعه بزرگ این روز های فوتبال ایران؛ شایعه ای که برانکو را در انتها لیگ سرمربی جدید تیم ملی معرفی می نماید!

منبع: روزنامه خراسان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "چراغ سبز برانکو به فدراسیون فوتبال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چراغ سبز برانکو به فدراسیون فوتبال"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید