مروری بر همه داربی های نوروزی

در این مطلب مروری بر داربی هایی که طی سال های گذشته در ایام عید نوروز برگزار شده داریم.

مروری بر همه داربی های نوروزی

به گزارش، سال جاری هم یک بار دیگر عید مردم ایران کاملاً حال و هوای فوتبالی به خودش خواهد گرفت؛ چرا که دو تیم استقلال و پرسپولیس روز دهم فروردین هفتمین داربی نوروزی خودشان را در استادیوم آزادی برگزار خواهند کرد. با توجه به شرایط جدول بدون شک همه طرفداران فوتبال منتظر تماشای بازی سراسر هیجان از دو تیم هستند و همین باعث می گردد جذابیت بازی بیش از پیش باشد.

به همین بهانه قصد مرور داربی هایی را داریم که طی سال های گذشته در ایام عید نوروز برگزار گردیده. از تساوی 1-1 سال 1387 تا برد استقلال در آخرین داربی نوروزی.

گلزنی آرش و پنالتی گرفته نشده

سال 1390 هم درست مثل سال جاری داربی استقلال و پرسپولیس در دهمین روز ماه فروردین برگزار گردید. در حالی که پرسپولیسی ها بازی قبلی را 2-1 برده بودند، شاگردان پرویز مظلومی با تک گل آرش برهانی پیروز داربی 70 شدند و انتقام خودشان را از حریف سنتی گرفتند. در این مسابقه صحنه مشکوک به پنالتی در محوطه جریمه استقلال روی غلامرضا رضایی باعث شد علی دایی و طرفداران پرسپولیس اعتراض شدیدی به داوری داشته باشند.

چه کسی مانع از برد پرسپولیس در اولین داربی تهران شد؟

امید و محسن رفت و برگشت شدند

در پانزدهمین روز از سال 1387 در حالی که استقلال و پرسپولیس در داربی 63 با گل های امید روانخواه برای آبی ها و محسن خلیلی برای قرمز ها به تساوی رسیده بودند، دو تیم بار دیگر با گلزنی همین دو بازیکن تساوی 1-1 را تجربه کردند. این داربی در نهایت با خاطره ای خوش در ذهن پرسپولیسی ها ثبت شد؛ چراکه شاگردان قطبی در انتهای فصل به قهرمانی لیگ رسیدند.

تساوی در روز گلزنی یاغی ها

سال 1386 هم دو تیم یک بار دیگر در دهمین روز از عید نوروز به مصاف هم رفتند. در دیداری که برای استقلالی ها با توجه به شکست 2-1 در بازی قبلی باز حکم یک بازی انتقامی داشت. این داربی در شرایطی با تساوی 1-1 به سرانجام رسید که دو بازیکن به اصطلاح یاغی برای تیم هایشان گلزنی کردند. علی علیزاده که سابقه بازی برای پرسپولیس را داشت در این مسابقه دروازه تیم سابقش را باز کرد و علیرضا نیکبخت هم با لباس پرسپولیس به تیم سابقش یعنی استقلال گل زد. حضور علی انصاریان به عنوان یکی دیگر از پرسپولیسی های سابق در ترکیب استقلال هم از نکات ویژه بازی بود.

داربی صفر

7 فروردین سال 1366 دو تیم برای بیست و هشتمین بار به مصاف هم رفتند. در شرایطی که چند ماه قبل تر پرسپولیس با گل های شاهرخ بیانی (2) و ناصر محمدخانی استقلال را 3-0 شکست داده بود این داربی با تساوی بدون گل به سرانجام رسید.

تنها برد نوروزی پرسپولیس

دو گل از صفر ایرانپاک و حسین کلانی باعث شد قرمز ها نهمین داربی تاریخ را با رجحان به سود خودشان به سرانجام برسانند. این اولین و آخرین باری بود که پرسپولیس در عید پیروز به شکست استقلال شد.

همه چیز از عید آغاز شد

نکته جالب درباره داربی های استقلال و پرسپولیس این است که اولین داربی تاریخ هم در ایام نوروز برگزار گردید. وقتی که سال 1347 در شانزدهمین روز از فروردین اولین تساوی دو تیم که اتفاقاً بدون گل بود در کارنامه بازی هایشان رقم خورد.

منبع: خبرآنلاین

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "مروری بر همه داربی های نوروزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مروری بر همه داربی های نوروزی"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید