دردسر 400هزار دلاری توریست نیمکت نشین آبی ها

بویان نایدنوف، شاکی جدید استقلال می تواند آبی پوشان را در خطر کسر امتیاز و محرومیت قرار دهد.

دردسر 400هزار دلاری توریست نیمکت نشین آبی ها

به گزارش خبرنگاران، فرهیختگان نوشت: اواسط شهریورماه سال جاری بود که با اعلام امیرحسین فتحی سرپرست باشگاه استقلال، مدیران این باشگاه موفق شدند پرونده های بدهکاری خود را بدون مشکل به خاتمه برسانند. این پرونده ها بسته شد تا استقلال تهران مدارک کامل برای شرکت در مسابقات فصل آینده لیگ قهرمانان آسیا را آماده کند. درحالی که آبی پوشان به روزهای بهتر نسبت به اوایل فصل امیدوار بودند اما شنیده ها حاکی از آن است که توفان جدیدی در انتظار استقلال است.

با وجود اینکه اعلام شده بود تمامی پرونده ها مختومه شده تا خطر محرومیتی در کمین استقلالی ها نباشد اما پرونده جدید باشگاه تهرانی در فیفا بازهم باشگاه را به دردسر خواهد انداخت. عواقب مدیریت سیدرضا افتخاری در استقلال با معرفی شاکی جدید این تیم می تواند آبی پوشان را در خطر کسر امتیاز و محرومیت قرار بدهد.

شاکی کیست؟

شکایت مربوط به بازیکنی است که برای استقلالی ها کاملا آشناست؛ بویان نایدنوف. بازیکن خط میانی که با وجود مصدومیت در تمرینات استقلال کمتر از یک مسابقه 90 دقیقه ای در طول نیم فصل به همراه استقلال در تمامی رقابت ها هم شرکت ننموده بود حالا مدعی است که می تواند پول هنگفتی از باشگاه دریافت کند.

طلب 400 هزار دلاری!

رقم هنگفتی که هافبک مقدونیه ای مدعی شده از آبی پوشان طلب دارد حدود 400 هزار دلار است! در حالی که استقلال از بازدهی این بازیکن مطمئن نبود با نظر مدیران وقت این بازیکن قراردادی دوساله امضا نموده بود! اینکه چرا چنین بازیکنی باید با این مدت قرارداد به تیم ملحق گردد سوالی است که باید سیدرضا افتخاری و پندار توفیقی به آن پاسخ بدهند.

دوباره فیفا

پس از کسر امتیاز از پدیده مشهد و محرومیت سنگین برای پرسپولیس تهران، اقتدار فیفا در آرای انضباطی و اجرای مقررات تعیین شد. بویان از طریق وکیل خود پس از اینکه نتوانست از باشگاه استقلال جواب تعیینی دریافت کند به این مرجع قانونی شکایت نموده و معاونان حقوقی باشگاه باید هرچه سریع تر آن را رفع نمایند تا با چالشی بزرگ روبرو نشوند.

فقط بویان نیست!

سرور جپاروف دیگر بازیکن خارجی استقلال است که هنوز مطالباتش را به صورت کامل دریافت ننموده است. هافبک ازبکستانی که در تابستان ایران را ترک نموده در حال حاضر 130 هزار دلار از این تیم طلبکار است و فعلا به مراجع قانونی شکایت ننموده است؛ با وجود اینکه شایعات بازگشت او به جمع شاگردان وینفرد شفر هم به گوش می رسد.

در کنار جپاروف، مامه بابا تیام دیگر بازیکنی است که می تواند از استقلال شکایت کند؛ با گذشت چند ماه از جدایی او تیام همچنان از استقلال طلبکار است. او هم 400 هزار دلار از قراردادش را دریافت ننموده و البته به خاطر دریافت رضایتنامه و پیوستن به عجمان امارات با درایت امیرحسین فتحی 350 هزار دلار از مبلغ قراردادش کسر شد.

پولی برای تسویه حساب نیست

دیگر اقدام عجولانه و البته غیرحرفه ای افتخاری و مدیران باشگاه استقلال در زمان او این بود که آنها خیلی زودتر از موعد بودجه اسپانسرینگ را از ایرانسل دریافت نموده اند و اگر استقلال مجبور به پرداخت جریمه نقدی به غیر از پرداخت رقم قرارداد این سه بازیکن خارجی گردد، منبع مالی معتبری وجود نخواهد داشت تا آنها به آن مراجعه نمایند و باید دید چگونه از پس این مشکل برخواهند آمد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "دردسر 400هزار دلاری توریست نیمکت نشین آبی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دردسر 400هزار دلاری توریست نیمکت نشین آبی ها"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید